4 dýchací techniky, které otevírají cestu k proměně těla i ducha

Jak otevřít své energetické dráhy a pustit dovnitř neskutečnou orgastickou energii plnou smyslnosti a života? Stačí trocha kyslíku, který zároveň potlačí podrážděnost a zmatenost.

Sláva, recept na štěstí existuje! A nestojí vůbec nic!

Necítíte se ve svém těle dobře, odmítáte partnerovy pokusy o sblížení a v podstatě sex berete jako něco, co si musíte „odkroutit“? Tak to ještě patrně nevyužíváte naprosto úžasný nápad, který se praktikuje ve všech formách meditace, taoistických a tantrických technikách, a dokonce i při zdravotních aktivitách. Účinnost tedy prověřena a zaručena! Odhrňte oponu, vážení, mezi nejzásadnější cesty k probuzení sexuální energie patří… dýchání!

Proč a jak začít?

S jeho pomocí se aktivuje mocná síla, která poskytuje intenzivnější, hlubší a emočně barvitější prožitky. Jakmile se naučíte svoje dýchání ovládat, ani vaše orgasmy už nebudou jako dřív, neboť s přívodem kyslíku do organismu dochází ke změně vědomí. Tajemství je tedy odhaleno: Budete-li jinak dýchat, budete se i jinak cítit – při správném provedení je rozdíl ihned znatelný.

Aby bylo možné kontrolovat svou sexuální energii, chce to trochu ovládání, které se trénuje s otevřenýma očima, a to doslova. Jak na to? Tyhle čtyři typy vědomého dechu vám naprosto změní život!

1. Nácvik spodního dechu pro uvolnění

Pohodlně se posaďte na židli a narovnejte páteř, uvolněte ramena, položte si ruce na břicho a dopřejte mu to, co už dlouho nezažilo – absolutní svobodu. Žádné zatahování (kvůli lidem samozřejmě)! Jen naprostý klid. Kuk, pupku!

Nadechněte se ústy a přitom stáhněte řitní svěrač. Vydechněte všechno ven a při každém výdechu nic nezadržujte, neaktivujte, nestahujte – prostě nedělejte vůbec nic. (Výdech vždy nenuceně odplývá.) Opakujte maximálně deset minut. (Pro přehled si nastavte třeba kuchyňskou minutku.)

2. Srdeční dech

Nemůžete „vypnout“, mít dobrou náladu, nebo prostě jen smyslně přemýšlet? Potřebujete si dodat odvahy před nějakým milostným experimentem? Je jedno, jaký máte záměr, ale věřte, že když si osvojíte srdeční dech, veškeré intimnosti se budou provádět lépe, snadněji a možná i rychleji. Pro sebevědomí fajn zpráva!

Zívněte a všímejte si, jak tohle běžné gesto symbolizující nudu nebo únavu prostupuje vaším tělem, tedy otevírá zadní část hrdla. Lehce pootevřete ústa a dýchejte jako při onom zívání – s otevřenou zadní částí hrdla. Jemně, plynule vydechněte, maximálně se nadechněte a vše opět opakujte maximálně deset minut.

3. Rozproudění erotické energie

O samotě nebo s partnerem? Takhle se vytváří ta správná atmosféra! Zaujměte libovolnou pozici, uvolněte čelist, opět dýchejte ústy a soustřeďte se na uvolnění zadní části hrdla. Nádech a ihned výdech – bez přestávky. Jedno navazuje na druhé, přičemž časová hranice se opakuje – jedná se o horní hranici deseti minut. Ze začátku se přepínat samozřejmě nemusíte…

4. Nabuzení, pozornost, vzpruha

Postavte se nebo si sedněte, zkontrolujte, zda je vaše páteř rovná, a rychle vydechněte pouze nosem. Při výdechu rukou vytlačte vzduch z břicha, při nádechu břicho uvolněte. Nadechnutí by mělo přijít každé dvě vteřiny, ale je nutné přidat na tempu a v tomto časovém horizontu zvládnout nádechy dva. Přijde vám to příliš namáhavé? Taky je, proto si časomíru nastavte maximálně na dvě minuty a běžte na to. Tento takzvaný dech ohně pomáhá v soustředění se, a taky dodává energii – nejen před milováním či během něj. Tak, a teď v tom máte zmatek?

Tipy pro usnadnění

O tom, co a jak dlouho dělat, si můžete udělat poznámky nebo si nahrajte svůj hlas na záznamník. Ovšem nebude trvat dlouho a všechny postupy si časem zapamatujete. Víte, jak si mozek nejsnáze uloží to, co má dělat? Podvědomí veškeré informace přijme nesnadněji, když se mu je budete opakovat 21 dní bez přestávky. A co dál?

Všímejte si vjemů a dojmů, které ve vás ta která technika vyvolává, a začněte je používat při masturbaci a pak i sexu s partnerem. Dech při milování a orgasmu nezadržujte jako asi 90 % obyvatelstva, ale konečně mu dejte svobodu. A vlastně i sobě, vždyť právě díky němu se z vás stane naprosto jiný člověk!