Choďte po bytě nahá. Co vám to dá a proč se svlékat co nejčastěji?

Spodní prádlo, punčochy, sukně, kalhoty, správný dress code, zaměstnavatelem předepsaná uniforma… Není toho nějak moc? Vykompenzujte si pravidla doby a doma shoďte zábrany i oblečení. Budete se cítit mnohem líp! A jaké další výhody můžete očekávat?

Pro někoho nahota znamená jen odhalenou kůži, zatímco pro druhého je synonymem trapných rozpaků nebo jiných nepříjemných pocitů, které způsobují obavy o příliš macatý zadek, povislá ňadra nebo silná stehna. (Není divu, sdělovací prostředky nás neustále zahlcují obrazy těl modelek vydávaných za dokonalá stvoření.) A víte co? Pro zvýšení sebevědomí by každý právě proto měl doma chodit nahý! Jak to?

Benefity odhalené kůže. Tohle je jasná věc!

„Cítím se být svobodná, nespoutaná, bez závazků, uvolněná,“ rozplývá se třiatřicetiletá čtenářka Zuzka, která chození po bytě v rouše Evině vyloženě miluje. „I když nemám dokonalé tělo, chvíle bez oblečení mi pomáhají v relaxování. A jak jsem se naučila mít se ráda? Jednoduše. Kdysi dávno jsem někde vyčetla, že se nemáte dívat na to, co se vám na vás nelíbí, ale přesně naopak. Sama sebe před zrcadlem chválím za hezké, pěstěné vlasy, upravená chodidla nebo hebkou pokožku. Nevěřili byste, jak účinná je tahle terapie, i když její začátky jsou mírně rozpačité,“ směje se.

Tady mě máš, přírodo!

Zuzka, ostatně jako i ostatní, se musela ke zdravému sebevědomí dopracovat. (Jen tak pro informaci, měří 168 centimetrů a váží 72 kilogramů.) Její partner jí zbožňuje takovou měrou, jakou miluje ona sebe sama. Chcete taky? Toužíte vybudovat si zdravou sebeúctu a svým pohodovým postojem překonávat všechny překážky, které vám život postaví do cesty? Pak vyzkoušejte triky, které se hodí dělat v momentě, kdy odhodíte podprsenku, kalhotky i konvence.

Svůdnější snadno a rychle

Zajistěte, aby v bytě vládla pohodová atmosféra. Věnujte pozornost dobrým klimatickým podmínkám, zima nepřitahuje nikoho. Zapalte svíčky, vonné tyčinky, pusťte si oblíbenou hudbu či skočte do sprchy a smyjte ze sebe denní starosti. Pak, s uvolněnou myslí, předstupte před zrcadlo, zatáhněte břicho, napřimte se a srovnejte ramena tak, že je zvednete až k uším a poté zatlačíte dozadu a dolů. Ruce si dejte v bok a otočte se směrem k zrcadlu (a do budoucna možná i k osobě, která před vámi stojí) a přeneste váhu na jednu nohu.

Z nuly na sto. Pojď blíž, sebeúcto!

Když to uděláte, budete působit tak, že milujete vlastní tělo, cítíte se v něm skvěle a víte, kdo jste. (O tom, že ve skutečnosti je ve vás malá dušička, nikdo nemusí vědět.) Jde o to, jak se cítíte a co vnímáte, když se takhle vidíte. Dobře? Skvěle? Sexy? Nacvičujte tuhle pozici tak dlouho, až se v ní zkrátka budete cítit přirozeně. A pak? Vyrazte do kuchyně, do obýváku, projděte se po předsíni a pokaždé, když narazíte na odraz vlastního těla, usmějte se. To vám pomůže naladit se na strunu volnosti a bezstarostnosti.

Pokud s nahotou i nadále máte problém, jednoduše se vciťte do role někoho jiného. Krásná kolegyně v práci? Napodobujte její gesta, grimasy a celkový styl. Uvidíte, že se pobavíte a ještě z vás spadne stres.

Stejný názor má i slavná britská režisérka lechtivých filmů Anna Span, která říká, že přehrávání rolí pomohlo už mnoha lidem pochopit různé situace, ať šlo o prosté učení nebo psychoterapii. Podle ní je ono přehrávání v některých souvislostech, jako je třeba tahle, velmi cenné. A co dalšího můžete pro svoje osobní „nahé rituály“ udělat?

  • Namažte pokožku trochou dětského oleje. Kůže se ihned se projasní a získá zdravý lesk, který podpoří vaši ženskost.
  • Před svlékáním si chvíli zacvičte. Po fyzické aktivitě je pokožka pevná a vypadá mnohem atraktivněji.
  • Dopřejte si rekvizity, které umocní vaši chuť vrátit se zpět ke kořenům a užívat si ve svém těle neskutečného uvolnění a dokonce i vzrušení. (Na krk pověste korále a nechte je, aby se pohupovaly přes váš hrudník. Rozpusťte si vlasy, pokud je po většinu svého času necháváte v culíku, nebo si na hlavu nasaďte módní klobouk. Uvidíte, že kontrast nahoty a doplňků posílí vaše naladění a vnímání těla jako nástroje flirtu.)
  • Nestyďte se prohlížet si svoje tělo a oddávat se masturbaci, pokud na ni budete mít chuť. Lépe tak poznáte vlastní reakce a získáte informace, které můžete sdělit partnerovi.
  • Rituál bez oblečení praktikujte co nejčastěji, ale hlavně pravidelně. Zbavíte se stísněnosti, svázanosti a pravidel, čímž se vrátíte tam, odkud pocházíte – z Evy. Ona snad řešila, co si o ní kdo myslí nebo jak se má chovat? Tak vidíte…